12 NIEDZIELA  ZWYKŁA                     20.VI.2021 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

W poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika

W czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

 

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego są odprawiane codziennie po Mszach św. W środę są odprawiane razem z Nowenną do Matki Bożej a w piątek z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

Dzisiaj po Mszy o godz. 1000 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania. Będzie to spotkanie  oceniające cały rok przygotowań. Kandydatów proszę o przyniesienie dzienniczków bierzmowanego oraz indeksów katechetycznych z wpisanymi ocenami z religii otrzymanymi od katechety.

 

Ponieważ elewacja naszego kościoła i plebani jest już dość mocno uszkodzona i pojawiają się zacieki z grzybami dlatego w tym tygodniu została zawarta umowa z firmą o odnowieniu elewacji kościoła i plebanii. Prace najprawdopodobniej będą wykonane w lipcu. Prace będzie wykonywać ta sama firma, która kilka lat temu malowała wnętrze kościoła a dwa lata temu przeprowadziła remont sufitu w prezbiterium i jadalni. Po wstępnym zmierzeniu ścian wychodzi do pomalowania około 900 do 1000 m2. ścian. Szef firmy koszt odnowienia elewacji wycenił na 25 zł. za m2 malowania + koszt farby która w tym momencie wynosi około 12.000 – 13.000 i może się zmienić ze względu na ciągłe zmiany cen w nowych dostawach. Przewidywany całkowity koszt powinien wynieść około 40.000 zl. Aby pokryć ten koszt bardzo proszę o składanie ofiar na ten cel w podpisanych kopertach z adresem. Nie wyznaczmy kwoty składki. Jest ona dobrowolna i w dowolnym odpowiednim czasie dla ofiarodawcy.

 

W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów naszej szkoły będzie o godz. 800. Na Mszy św. będziemy dziękować Bogu i Matce Bożej za cały rok nauki. Okazja do spowiedzi od godz. 730. Na Mszę zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. 

 

W przyszłą niedziele uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. o godz. 800, o 1130 suma odpustowa i o 1800. Kazania na Mszach wygłosi i przewodniczył sumie będzie O. Jacek z Tyńca.

Wszystkich parafian zapraszam szczególnie do udziału w sumie odpustowej. Po sumie procesja. Do uczestnictwa w uroczystości odpustowej i procesji zachęcam wszystkie grupy parafialne, dorosłych, młodzież i dzieci, zwłaszcza dzieci komunijne. Udział w uroczystości odpustowej jest zewnętrznym wyrazem przynależności do naszej parafialnej wspólnoty. Niech w tym świecie parafialnym nie zabraknie żadnego mieszkańca naszej miejscowości.

 

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
22 czerwca 2021

(173. dzień roku)

Imieniny

Święta

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Rok B, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Paulina z Noli, biskupa albo wsp. św. męcz. Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More'a

Blok reklamowy