13  NIEDZIELA ZWYKŁA                                26.VI.2022 r. 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

         We wtorek – wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika

         W środę – Uroczystość św. Piotra i Pawła - apostołów

        

Rozpoczęły się wakacje. Jest to dla wielu z nas czas wypoczynku. Mając więcej czasu wolnego starajmy się o to by przeznaczyć go także w większym wymiarze na podstawowe obowiązki religijne; regularną modlitwę codzienną rano i wieczorem uczestnictwo w nabożeństwach i  niedzielnych i świątecznych Mszach św. Planując swój wyjazd urlopowy wymagajmy od  organizatorów zapewnienia  nam nie tylko wygodnego pokoju, klimatyzacji, basenu, atrakcji i rozrywek  ale także zapewnienia nam katolikom możliwość realizowania praktyk religijnych i udział we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

 

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego będzie odprawiane do czwartku po Mszach św.

 

W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca i I Sobota Miesiąca. W piątek spowiedź rano od godz. 630 o godz. 700 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Odwiedziny chorych od  godz. 830. Po południu możliwość spowiedzi od godz. 1700. O godz. 1800 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę wieczorem na Mszę zapraszam szczególnie Róże Różańcowe.

 

Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość odpustową i zakończenie Misji Świętych. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy zaangażowałi się przez udział w odpuście a zwłaszcza w Misjach Św. Szczególne słowa podziękowania kieruję do misjonarza O. Mirosława za podjecie się przeprowadzenia tych Misji. Za nauki misyjne, za nauki przybliżające nam Matkę Bożą jako naszą pomoc w czasie apeli wieczornych, za posługę w konfesjonale i wspólne modlitwy w intencjach naszej wspólnoty parafialnej. Niech ten trud zostanie O. misjonarzowi  wynagrodzony przez samego Boga obfitym darem potrzebnych łaski i mocą do dalszego owocnego głoszenia Słowa Bożego. Szczęść Boże i Bóg zapłać.

 

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
01 lipca 2022

(182. dzień roku)

Imieniny

Święta

Piątek, XIII Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Ottona, biskupa

Blok reklamowy