34 NIEDZIELA CRYSTUSA KRÓLA                    22.XI.2020 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

We wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy - męczenników

 

W najbliższy piątek miał się odbyć wyjazd na nocne czuwanie w Częstochowie. Z powodu ograniczeń związanych z epidemią wierni z naszej parafii mogą się przyłączyć do tego nocnego czuwania we własnych domach oglądając transmisje na żywo na stronie internetowej Jasnej Góry.

 

Od przyszłej  niedzieli  rozpoczyna się okres adwentu – czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa do naszych serc i domów. Pomocą w tym przygotowaniu będą odprawiane codziennie Roraty. Od poniedziałku do piątku o godz. 1700. W sobotę o godz. 700 a w niedziele o godz. 800,  aby przynajmniej w te dwa dni zachować tradycję Roratniej Mszy św. o świcie. Dzieci będą otrzymywały obrazki do wklejenia na planszę. Dzieci proszę o przynoszenie lampionów i pokolorowanych kartek w kształcie aniołków  na których w tym roku proszę o wypisywanie odpowiedzi na pytania: Czego lub kogo patronem jest jakiś święty. Na pierwsze Roraty w przyszłą niedziele proszę o wypisanie kogo lub czego patronem jest św. Józef. Kartki – papierowe aniołki z prawidłowymi odpowiedziami będą brały udział w losowaniu dodatkowych pamiątek a pierwsze wylosowane dziecko zabierać będzie na jeden dzień wizerunek Matki Bożej.

 

Pan Kościelny będzie rozprowadzał opłatki w najbliższą sobotę 28.XI od godz. 800 począwszy od ul. Kwiatowej, Robotniczej, Podbory. Pan organista będzie roznosił opłatki w sobotę 28 XI na Pierwszej Kopance od godz. 800 od wiaduktu  na kanale w stronę Podborów.. Natomiast 29 XI będzie roznosił opłatki na Trzeciej Kopance po Mszy o godz. 1000. W sobotę 5 XII na Drugiej Kopance od końca do kanału.

Pamiętajmy o tym, że ofiara składana przy tej okazji jest formą wynagrodzenia za cały rok posługi pana kościelnego i organisty.

 

Z IV Róży Kobiet jedna osoba zrezygnowała z codziennego odmawiania dziesiątka Różańca. Dlatego zwracam się z prośbą o zgłoszenie się chętnej osoby do podjęcia tej modlitwy w ramach tej IV Róży Kobiet. Taka osoba może zgłosić się do zakrystii.   

 

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
27 listopada 2020

(332. dzień roku)

Imieniny

Święta

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni

Blok reklamowy