1 NIEDZIELA ADWENTU                      1.XII. 19 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

We wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego - kapłana

W sobotę – wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła

 

W naszym kościele odprawiane są stałe nabożeństwa:

w środę po Mszy; Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, 

w piątek po Mszy; Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

Od dziś rozpoczyna się okres adwentu – czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa do naszych serc i domów. Pomocą w tym przygotowaniu będą odprawiane codziennie Roraty. Od poniedziałku do piątku o godz. 1700. W sobotę o godz. 700 a w niedziele o godz. 800.  Dzieci będą otrzymywały obrazki do wklejenia na planszę. Dzieci proszę o przynoszenie lampionów i pokolorowanych kartek w kształcie baniek na choinkę  na których w tym roku proszę o wypisywanie odpowiedzi na zadawane pytania w oparciu o 1 i 2 rozdział Ewangelii Św. Mateusza i podpisanie. Pokolorowane kartki - bańki z prawidłowymi odpowiedziami będą brały udział w losowaniu dodatkowych pamiątek a pierwsze wylosowane dziecko zabierać będzie na jeden dzień obraz Matki Bożej.

Ze stolika pod chórem można zabrać broszurkę z praktycznymi informacjami pomagającymi w bardziej świadomym przeżywaniu czasu Adwentu i Bożego Narodzenia. Ta broszurka powinna znaleźć się w każdej rodzinie zostać dokładnie przeczytana.

 

W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i  I Sobota miesiąca. W czwartek  na Mszy Św. roratniej modlitwa o powołania zakonne i kapłańskie. W piątek spowiedź rano od godz. 630 o godz. 700 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Odwiedziny chorych od  godz. 830. Po południu możliwość spowiedzi od godz. 1600. O godz. 1700 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę Msza święta rano o godz. 700. Na tę Mszę zapraszam Róże Różańcowe.

 

Pan kościelny będzie chodził z opłatkami w sobotę 7.XII od Przerytej do kanału od godz. 800. Pan organista dzisiaj od godz. 1200 ul. Kwiatowa i Robotnicza a w sobotę ul. Energetyków i Podbory od godz. 900.

 

Z Kurii została przekazana informacja dla parafii o terminie wizytacji biskupa. Ta wizytacja odbędzie się w niedziele 22.XII. tuż przed świętami.  Wizytacje przeprowadzi ks. bp. Janusz Mastalski. W związku z wizytacją bardzo proszę Radę Duszpasterską o spotkanie się w przyszłą niedziele po Mszy św. wieczornej.

Wszystkie informacje i program wizytacji będzie podany w ogłoszeniach parafialnych w następne niedziele.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Kopance informuje, że w przyszłą niedziele 8.XII Druhny i Druhowie OSP w Kopance będą  rozprowadzać kalendarze na rok 2020.

 

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Zegar

Dzisiaj jest

poniedziałek,
09 grudnia 2019

(343. dzień roku)

Imieniny

Święta

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin

Blok reklamowy