13 NIEDZIELA Zwykła                         28.VI.2020 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

W poniedziałek – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

W piątek – święto św. Tomasza - apostoła

W sobotę – święto –poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

 

Dziś nasza parafia przeżywa swoją uroczystość odpustowa.  O godz.  1130 suma  z procesją.  Kazania na Mszach wygłosi i przewodniczył sumie będzie ks. Tadeusz Pawlica proboszcz z parafii Borek Szlachecki.

Dziękuję wszystkim parafianom za udział w uroczystości odpustowej.  Za uczczenie naszej patronki M.B. Nieustającej Pomocy. Niech w tym dniu radosnego święta parafialnego zagości w waszych domach i rodzinach atmosfera jedności, życzliwości i wzajemnego szacunku. Dziś także z naszą parafią z racji odpustu łączą się duchowo i modlą przez cały dzień za wszystkich parafian siostry Klaryski z zakonu klauzurowego przy ul. Grodzkiej w Krakowie.

 

We wtorek zakończenie Nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i  I Sobota miesiąca. W czwartek  na Mszy Św. rano modlitwa o powołania zakonne i kapłańskie. W piątek spowiedź rano od godz. 630 o godz. 700 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Odwiedziny chorych od  godz. 830. Po południu możliwość spowiedzi od godz. 1700. O godz. 1800 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę Msza święta wieczorem o godz. 1800. Na tę Mszę zapraszam Róże Różańcowe.

 

Burmistrz Skawiny informuje o naborze wniosków o udzielenie dotacji do wymiany starych pieców na ekologiczne źródła ogrzewania. Wnioski są dostępne w Wydziale Ochrony Powietrza i na stronie internetowej Urzędu Miasta.

 

W związku z ostatnimi ulewami w duchu solidarności Arcybiskup Marek Jędraszewski zalecił zorganizowanie w niedziele 5 VII we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych.

 

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Zegar

Dzisiaj jest

sobota,
04 lipca 2020

(186. dzień roku)

Imieniny

Święta

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. Elżbiety Portugalskiej

Blok reklamowy